اصول طراحی کارت های دعوت

اصول طراحی کارت های دعوت

کارت دعوت را می توان یک جزء جدایی ناپذیر از فرایند برگزاری یک نمایشگاه یا همایش دانست. اگر قصد داشته باشید یک میهمان مهم را به همایش خود دعوت نمایید بهترین راه برای این امر استفاده از کارت دعوت می باشد. اما هر میهمانی دارای یک ویژگی شخصیتی خاص می باشد و شما باید به این موارد بها بدهید. در صورت عدم توجه ممکن است فرد میهمان از رفتار شما رنجیده گردد و هرگز به مراسم شما نیاید. در نتیجه استفاده از کارت دعوت های زیبا و شکیل یک رکن مهم در دعوت از میهمانان می باشد. در این مقاله قصد داریم به طراحی زیبای یک کارت دعوت بپردازیم و از ویژگی ها و اصول طراحی برای شما سخن بگوییم. با ما همراه باشید.

وضوح کارت های دعوت

عددی که طراحان برای طراحی یک کارت دعوت پیشنهاد می نمایند 300 dPI می باشد. درواقع اگر وضوح تصویر از 300 dPI کمتر باشد شفافیت تصویر از بین می رود و کارت دعوت دیگر کاربرد نخواهد داشت. زیبایی یک کارت دعوت به تصویر و متن آن می باشد و اگر شفافیت تصاویر و متون از حد طبیعی کمتر باشد کارت دعوت به یک شکل نامناسب طراحی و چاپ می گردد.

اندازه کارت های دعوت

اگر از نگارنده ی این متن بخواهید که یک اندازه مناسب برای طراحی کارت دعوت به شما پیشنهاد کند باید به اندازه 15*10 سانتی متر یا 20*15 سانتی متر برای طراحی طبیعی یک کارت دعوت اشاره نمود. در صورتی که کارت های دعوت، کوچکتر از موارد ذکر شده باشد نمی توان از تمام متون در طراحی آن بهره برد و اگر زیاد از حد بزرگ انتخاب شود باعث کاهش تاثیر گذاری کارت دعوت می گردد. باید بخاطر داشته باشید که می خواهید یک کارت دعوت به میهمانان خود بدهید و نه یک دفتر.

رنگ کارت های دعوت

انتخاب رنگ را می توان یک رکن اساسی در طراحی کارت دعوت دانست. بنظر نگارنده ی این متن بهتر است از رنگ هایی استفاده شود که با موضوع همایش مرتبط می باشد. بطور مثال اگر همایش مربوط به بانوان می باشد می بایست از رنگ های ملایم و روشن استفاده کنید. رنگ های صورتی یا سبز کمرنگ می تواند یک گزینه ی مناسب تلقی شود. اگر میهمانان شما بانوان و آقایان می باشند می توانید از تلفیق رنگ ها بهره ببرید. این امر سبب افزایش جلوه ی کارت دعوت می گردد و از طرفی می تواند به نیازهای مختلف شما پاسخ دهد.

حاشیه کارت دعوت

حاشیه ها عموما در نظر گرفته نمی شوند و این امر باعث می شود کیفیت طراحی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. تصور نمایید متون در کارت دعوت به انتهای کارت چسبیده باشد. این کار زیبا بنظر می آید؟ پاسخ سوال خیر می باشد. تنها در صورتی یک متن تاثیر گذار و محترمانه به شمار خواهد آمد که در مرکز صفحه و بگونه ای زیبا در کنارهم قرار گرفته باشد. در نتیجه بهتر است از حاشیه 5 میلی متر برای طراحی کارت های دعوت استفاده نمایید. این حاشیه می تواند شما را در برش کارت های دعوت نیز یاری کند. گاها دیده شده است که در هنگام برش به دلیل عدم رعایت حاشیه مناسب قسمتی از متن یا تصویر از دست رفته است. البته اگر کارت دعوت شما از وسط تا می خورد بهتر است در مرکز نیز یک حاشیه 5 میلی متری را رعایت نمایید تا زیبایی کارت دعوت شما متاثر از تاخوردگی نباشد. اگر می خواهید لوگوی شما در کنار کارت دعوت درج شود باید حاشیه های کارت دعوتتان را کمی تغییر دهید و متناسب با اندازه لوگو بروز نمایید.

پشتیبانی
ارسال دیدگاه