حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

طراحی لوگو

طراحی لوگو و نماد

جزو مهمترین المان های طراحی در ساختار یک سازمان و هر مجموعه ای طراحی لوگو می باشد، زیرا لوگو مفهومی از تمام ساختار یک مجموعه می باشد. طراحی لوگو با توجه به اصول طراحی و استفاده از ساختار مفهومی می تواند تبدیل به یک اثر هنری و یک نشانه ماندگار شود. در طراحی لوگو توجه به اصول سازمان مربوطه و ترکیب این اصول با قوانین طراحی و هنر یک امر پیچیده و مهم می باشد که توسط اهل فن این رشته باید انجام گردد.

ضمانت بازگشت هزینه چاپ کاتالوگ و طراحی کاتالوگ

توجه به اصول زیبا شناختی در طراحی لوگو ، استفاده از رنگ بندی مربوطه،حتی استفاده از ریاضیات  در طراحی می تواند تبدیل به یک ایده جالب و در عین حال زیبا گردد. همیشه به این مورد در طراحی بیشتر از سایر وجوه توجه کنید. زیرا لوگو مجموعه شما در همه جهات مورد استفاده قرار خواهد گرفت، در طراحی سربرگ، طراحی پوستر، طراحی ست اداری، طراحی کارت و … به این خاطر می باشد که طراحی لوگو فراتر از یک طراحی ساده و ترکیب یک یا چند کلمه می باشد.

 اصول طراحی لوگو

 اصول کلی که برای طراحی یک لوگو تعریف شده عبارت است از:  ساده و روان بودن لوگو بطوریکه  با فرهنگ موضوع همخوانی داشته باشد.  قابلیت تک رنگ شدن را داشته باشد (امروزه لوگوهایی برای یک محصول یا خدمات از یک شرکت طراحی میشوند که نیازی به قابلیت تک رنگ شدن ندارد، به کاربری لوگو در طولانی مدت توجه کنید!).  قابلیت کوچک شدن در ابعاد ۱ سانتی متر را دارا باشد.  ترجیحا دارای فرم هندسی باشد.  وضوح عوامل مورد استفاده در نظر گرفته شود.

انواع طراحی لوگو

سه نوع کلی برای طراحی لوگو وجود دارد :  نوشتاری (لوگوتایپ یا مونوگرام) تصویری و علامت اختصاری (پیکتوگرام و آرم) نوشتاری – تصویری اینکه کدام یک از این سه نوع طراحی لوگو مناسب است بستگی به برخی از عوامل دارد، از جمله وسعت کاری، منحصر به فرد بودن اسم، نوع شغل یا خدمات و عواملی دیگر.

لوگو تایپ

یکی از شیوه های طراحی لوگو، لوگو تایپ می باشد که این شیوه طراحی بدون استفاده از شکل و تصویر فقط با استفاده از اسم در طراحی استفاده می گردد . شیوه خاص و منحصر به فرد در نوشتار یک لوگو را، لوگو تایپ می گویند. لوگو تایپ در زبان انگلیسی بسیار راحت تر و قابل اجرا تر نسبت به زبان فارسی می باشد. در زیر چند نمونه لوگو تایپ را برای شما جمع آوری نموده ایم.

 

دیدگاه ها بسته شده.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای ارتباط در WhatsApp کلیک نمائید
در کوتاهترین زمان پاسخگوی شما هستیم