تقویم های دیواری ابزار تبلیغاتی ارزان

تقویم دیواری

یکی از بهترین روش های تبلیغات در دنیای امروزی استفاده از تقویم ها می باشد که وظیفه ای دوگانه دارد. در ابتدا مخاطب از کاربرد آنها استفاده می کند و همزمان تبلیغ برند شما برای انها به نمایش گذاشته می شود. این امر سبب می شود مشتری هر روزه از هدیه ی شما استفاده نماید و در عین حال با محصولات شما بیشتر آشنا گردد. برای این امر مدل های مختلفی از تقویم های تبلیغاتی تهیه و چاپ می گردد. یکی از این نوع تقویم ها، تقویم دیواری می باشد که معمولا توسط آژانس های اتومبیل و یا هواپیمایی استفاده می شود. بارها شاهد بوده اید که تقویم هایی بر روی دیوارها قرار دارند که در بالای آن یک تبلیغ درج گشته است و در وسط صفحه روزهای هفته و یا ماه چاپ گردیده است. از طرفی معمولا در این نوع تقویم ها پایین صفحه را به درج مناسبت های روزانه و ماهانه اختصاص می دهند تا یک تقویم کامل به دست مشتری برسد.

جنس تقویم های دیواری

جنس این نوع از تقویم ها گستره ی زیادی داشته و از چوب تا کاغذ را در بر می گیرد. بتازگی مدل های حصیری شکل این نوع از تقویم ها روانه بازار گشته که با استقبال خوبی روبه رو بوده است. هرچه جنس تقویم ها از کاغذ به سمت چوب میل می کند مقاومت و کیفیت تقویم ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته طبیعتا قیمت انها نیز بالاتر خواهد رفت که این امر ممکن است باب میل کارفرمایان نباشد. در نمونه های کاغذی تقویم های دیواری عموما از مقواها و یا گلاسه استفاده می کنند تا در برابر کشیدگی ها مقاوم باشد. یک تقویم باید 365 روز دوام بیاورد و این بدان معنی می باشد که نه نیاز می باشد کیفیت این تقویم ها بشدت بالا باشد که سبب شود برای چند سال دوام بیاورد و نه از کیفیت پایینی برخوردار باشند که سبب شود قبل از 365 روز از بین بروند. این امر باعث می شود فرایند تولید و چاپ تقویم های دیواری دارای پیچیدگی بیشماری گردد و هر شرکت تبلیغاتی توان تولید این امر را نداشته باشد. شما می توانید این نوع از تقویم های تبلیغاتی را از بازرگانی آفرنگ خریداری نموده و به مشتریان خود ارائه کنید.

ابعاد تقویم های دیواری

ابعاد این تقویم ها بسته به نظر سفارش دهنده دارد و می تواند در محدوده های مختلفی قرار گیرد. نکته ای که در این امر بسیار مهم و حیاتی می باشد دایره دیداری مخاطب می باشد. تقویم ها باید بگونه ای طراحی شوند تا از فاصله ی مناسب قابل خواندن باشند. نباید در اندازه این تقویم افراط و یا تفریط نمود. معمولا این نوع از تقویم ها از برگه های A3 بزرگتر می باشند و گاها تا 70 سانتیمتر اندازه دارند. البته بلند بودن تقویم ها نیز ممکن است سبب زشت شدن انها گردد و از این رو مخاطب علاقه ای به استفاده از انها نداشته باشد. نام دیگر این نوع از تقویم ها، تقویم پوستری می باشد که در بین اهالی کسب و کارها شهرت پیدا کرده است.

تعداد صفحات تقویم های دیواری

این تقویم ها به این دلیل که سه ماه از یک فصل را در یک برگ می توانند جای دهند، 4 برگی می باشند. البته در صورت صلاحدید سفارش دهنده امکان افزایش آنها به 12 برگ نیز وجود دارد. دراین حالت هر برگ معادل یک ماه در نظر گرفته می شود. البته در مدل های ماهانه فضای بیشتری برای تبلیغات محصولات شما وجود دارد که این امکان در مدل های فصلی وجود ندارد.

ویژگی نوشتاری در تقویم های دیواری

روزها و هفته ها دراین گونه تقویم ها بیشتر بصورت جدولی می باشد و در زیر هر جدول مناسبت مربوط به آن جدول ذکر می گردد. فونت های بکار رفته در اینگونه تقویم معمولا اندازه ی بزرگتری دارند و بصورت بولد چاپ می گردند. فونت مناسبت ها ساده تر بوده و معمولا از اندازه ی کوچکتری نسبت به فونت اعداد استفاده می شود. از طرفی چاپ تبلیغات و متون های بازاریابی شما بر روی هر برگ نیز شرایط ویژه ای دارد که نیازمند استفاده از رنگ های مختلف است. این امر سبب می شود فرایند طراحی تقویم های دیواری پیچیده شود. از این رو لازم است برای طراحی اصولی تقویم های دیواری از افراد متخصص استفاده نمایید و هنر گرافیک را در فرایند طراحی ها رعایت کنید.

پشتیبانی
ارسال دیدگاه