حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

چاپ و طراحی پوستر

برای مشاهده قیمت چاپ پوستر کلیک فرمائیدبخش سفارش آنلاین چاپ

چاپ و طراحی پوستر

پوسترها صفحات کاغذی در ابعاد تقریبا” بزرگ هستند که بر روی آنها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها و یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده‌اند. پوسترهای معمولی از نقاشی و نوشته تشکیل شده‌اند اما ممکن است یک پوستر دارای نقاشی محض یا نوشته تنها باشد. پوسترها ممکن است برای جلب توجه و یا اطلاع رسانی بر روی دیوارها چسبانده شوند.

چاپ و طراحی پوستر

اهداف پوسترها چند منظوره است، یک پوستر ممکن است برای تبلیغات باشد و یا برای تکثیر یک اثر هنری با هدف اقتصادی و فرهنگی و فروش ارزان قیمت از آن استفاده شود. از پوسترها برای امور آموزشی استفاده زیادی می‌شود

ابعاد مناسب چاپ پوستر

هدف از چاپ پوستر جلب نظر مردم از دور یا نزدیک در اولین نگاه می باشد. پس سایز پوستر هرچقدر که بزرگتر باشد شانس بیشتری برای دیده شدن ایجاد می کند. از سایز آ3 تا 100 * 70 را می توان جزو خانواده پوستر ها در نظر گرفت. سایز های مورد استفاده 35 * 50 – 60 * 45 – 50 * 70 – 60 * 90 – 100 * 70 می باشد.

جنس کاغذ پوستر

چاپ دیجیتال کوتد – چاپ افست تحریر و گلاسه

اصول طراحی پوستر

در روند طراحی پوستر رعایت برخی از موارد الزامی می باشد. پوستر ها معمولا یا حاوی شعار و تایپوگرافی هستند یا تصویر شاخص دارند یا جهت نمایش آمار تهیه و تولید شده اند. پوستر هایی که الویت طراحی براساس تایپوگرافی شکل گرفته معمولا حاوی اعلام رویداد یا اسم همایش یا برنامه ای خاص یا مناسبتی می باشد. که از فاصله دور شما قادر به خواندن آن خواهید بود.

پوستر هایی که حاوی تصویر شاخص هستند یا اصطلاحا تصویر محور هستند را در برنامه های سینمایی مشاهده میکنید یا حاوی تصویر یک محصول خاص می باشند یا خبر از یک همایش خواهند داد. پوستر های سینمایی، پوستر های جشنواره و قرعه کشی، پوستر های بانک  از این دسته می باشند.

در طراحی پوستر باید به رنگ ها و استفاده از المان های بارز توجه نمائید. هدف خود را در طراحی پوستر بر تصویر یا شعار اصلی متمرکز کنید. فضای منفی و مثبت را در طراحی خود رعایت کنید. از شلوغ کردن طرح با استفاده از المان ها و مطالب ریز پرهیز نمائید.

هدف پوستر این است که در کمترین زمان و با یک نگاه پیام را به مخاطب انتقال دهد. پس اغلب مردم  به نکات ریز و نوشته و توضیحات روی پوستر توجه نخواهند کرد.

ضمانت بازگشت هزینه چاپ کاتالوگ و طراحی کاتالوگاستفاده از تصاویر با کیفیت و ترجیحا عکاسی یا ساخته شده با نرم افزار های 3d استفاده کنید. ترکیب بندی فضای منفی و مثبت را به گونه ای در نظر بگیرید که 2/3 پوستر شما حاوی پیام اصلی باشد و ما بقی به صورت فضای خنثی اختصاص داده شود.

گرم کاغذ پوستر

کاغذ مناسب برای چاپ افست پوستر تحریر 80 گرم – تحریر 100 گرم – گلاسه 115 گرم – گلاسه 135 گرم می باشد. در چاپ دیجیتال کاغذ کوتد 150 گرمی مناسب می باشد.

تیراژ چاپ پوستر

در چاپ دیجیتال حداقل 1 عدد نیز امکان چاپ دارد. اما چاپ افست حداقل تیراژ 1000 عدد با هزینه به مراتب کمتر از چاپ دیجیتال می باشد و با کیفیتی بالاتر. مزیت چاپ افست به نسبت دیجیتال قیمت آن در تیراژ بالا می باشد.

چاپ پوستر سینمایی

چاپ پوستر تئاتر

چاپ پوستر نمایشگاهی

چاپ پوستر همایش

چاپ پوستر تبلیغاتی

چاپ پوستر انتخاباتی

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای ارتباط در WhatsApp کلیک نمائید
در کوتاهترین زمان پاسخگوی شما هستیم