کارت های پی وی سی ( PVC Card )

امروزه کارت های پی وی سی بخشی از زندگی روزانه مردم را تحت تاثیر خود قرار داده اند. افراد در هر گروه سنی و در هر جایگاهی امروزه با کارت های PVC سرو کار دارند، این وابستگی از خرید های روزانه تا عبور و مرور در محل های گونان و شرکت ها و سازمان ها را نیز در بر می گیرد. کارت پی وی سی بدلیل استحکام زیاد و امکان مجهز شدن به حافظه های بسیار ظریف و کوچک قابلیت های بسیار بزرگی را در خود فراهم کرده است. بطریکه بانک ها و موسسات مالی برای کارت های اعتباری خود از کارت Pvc استفاده می کند. شرکت های حمل و نقل مانند BRT و مترو کارت های اعتباری خود را از پی وی سی تهیه می کنند.

شرکت ها و موسسات برای هویت سازمانی خود و کارمندانشان و کنترل ورود و خروج به سازمانشان از کارت های تردد و پرسنلی استفاده می کنند. مثالی دیگر برایتان بزنیم امروزه حتی افراد برای هدیه دادن هم از کارت های پی وی سی استفاده می کنند و این یعنی دنیای دیجیتال و مدرنیزه که سرتاسر زندگی انسان را در بر گرفته است و کارت پی وی سی ( کارت های پرسنلی ) یکی از بخش های جدانشدنی آن هستند و هر روز به سمت پررنگ تر شدن در جامعه بشری قدم بر می دارند.

Credit cards

کارت های پی وی سی به لیل ساختار طراحی و ساخت به دسته های گوناگون تبدیل می گردند :

کارت های مغناطیسی :  اولین کارت هایی که به طور گسترده در زمینه تجارت الکترونیک و به عنوان کارت های بانکی مورد استفاده قرار گرفت کارت های مغناطیسی بودند. این کارت ها که با قرار گرفتن یک نوار مغناطیسی بر روی کارت های پی وی سی ایجاد میشوند، به علت محدودیت های فیزیکی موجود حجم اطلاعاتی زیادی را شامل نمی شوند. نوار مغناطیسی روی این کارت ها بنا به استاندارد ایزو 7811 از سه تراک تشکیل شده است که اطلاعات ویژه ای بر روی هر تراک ثبت می شود. تراک 1 کارت معمولاً شامل اطلاعاتی از قبیل نام دارند و شماره حساب شخص است و سایر اطلاعات کنترلی نیز بر روی تراک های دیگر قرار دارد.

کارت های حافظه :  کارت های حافظه (Memory Cards) در حقیقت کارت های چیپ داری هستند که تنها از یک حافظه تشکیل شده-اند، که این حافظه می تواند غیرقابل شارژ یا با قابلیت شارژ نیز باشد. به علت عدم وجود پردازنده کنترلی امنیت این کارت ها کمتر از کارت های هوشمند بوده ولی همچنان با تمهیدات درنظر گرفته شده امنیت بیشتری نسبت به کارت های مغناطیسی دارند. این کارت ها برای استفاده در تلفن های عمومی و پارکومترها مصرف می شوند.

کارت های هوشمند :  یکی دیگر از انواع کارت های چیپ دار، کارت های هوشمند است که معمولاً متشکل از پردازنده ای جهت انجام امور کنترلی، حافظه ای فقط خواندنی شامل سیستم عامل کارت (ماسک) و حافظه ای تا 64 کیلو بایت جهت استفاده هستند. به علت وجود برنامه های کنترلی موجود و ساختار موجود در آنها ضریب امنیتی این کارت ها بسیار فراتر از کارت های مغناطیسی است. کارت های هوشمند از لحاظ ساختار داده ای موجود در آنها به دو دسته Data Card و Application Card تقسیم می شوند. در دسته اول تنها فایل های داده ای ایجاد و قابلیت ذخیره سازی دارند، در صورتی که در نوع دوم کارت قابلیت ذخیره سازی یک برنامه کاربردی، اجرا و ذخیره سازی نتایج آن را دارد. در دسته بندی دیگری، کارت های هوشمند را می توان به دو دسته کارت های کاربردی و کارت های SAM تقسیم کرد که کارت های کاربردی برای استفاده پس از آماده سازی در اختیار مشتری قرار می گیرد، در صورتی که کارت های SAM به علت وجود الگوریتم های پیچیده امنیتی برای نگهداری کلیدهای لازم درون دستگاه کارت خوان قرار می گیرد و مسلماً قیمت بیشتری دارند.

کارت های غیر تماسی :  در کارت های غیرتماسی انتقال اطلاعات و تمامی ولتاژهای مورد نیاز به صورت بی سیم از طریق سیگنال های RF (فرکانس های رادیویی) و روش های ترویج القایی صورت می گیرد. سیستم های (Radio Frequency Identification RFID) در ابتدا برای مسیریابی، تشخیص موقعیت اجسام و مکان سنجی استفاده گردید و بر حسب مسافت و برد لازم دو نوع Passive و Active به وجود آمد که تفاوت اصلی در این موارد وجود باتری (منبع تغذیه) در نوع Active برای افزایش طول برد بود. در حال حاضر در دنیای کارت های غیرتماسی، با توجه به استفاده های مکرر، ابعاد کارت ها و عدم نیاز به برد و مسافت بالا از نوع Passive این سیستم ها استفاده می شود و لذا محدودیت هایی بر اساس فرکانس کاری و طول موج در این سیستم ها ایجاد می شود.

rfid

کارت CONTACTLESS :  CONTACTLESS CARD کارتی با استانداردهای کارتهای مالی است. این کارت در زمان SENSE توسط READER/WRITER CARD نیازی به تماس فیزیکی برای برقراری ارتباط ندارد، این موضوع بر خلاف کارتهای مالی معمولی و CONTACT CARDS می باشد. این کارتها هم نوشته و هم خوانده می شوند و می توانند به عنوان کارت بانکها و کارتهای بدهی و سایر موارد مورد استفاده قرار گیرند.

Contactless-Terminal-credit-card_thumb

انواع چاپ کارت پی وی سی:

چاپ افست / چاپ دیجیتال مستقیم / چاپ دیجیتال غیر مستقیم

ضخامت انواع کارت پی وی سی :

300 میکرون / 500 میکرون / 760 میکرون / 1000 میکرون

دنیای امروز دنیای تکنولوژی است و جو حاکم بر زندگی امروز ، بشر را به سوی مکانیزه کردن و آسانتر کردن وا می دارد . امروزه لازم است که همه کارها ، حتی کارهایی که به نظر مهم و ضروری نمی آیند نیز با زندگی مکانیزه هماهنگ شوند . به عنوان مثال کلید خانه ها یا شرکتها دیگر از جنس فلز نیستند ، در دنیای امروز کارتهای مغناطیسی یا نوری جای کلیدها را گرفته اند.   اهمیت کارت اعتباری :  با افزایش روزافزون گردش های مالی و انجام تجارت های بین المللی ، هزینه تولید، نگهداری و تبدیلات ارزی برای کشورها بار گزافی را در پی داشت. برای همین در کنار روند رو به رشد فناوری، تشکیل مفهومی دربرگیرنده پول مجازی، با استفاده از ابزار الکترونیکی، باعث پیدایش تحولی در صنعت بانکداری و گرایشی با عنوان تجارت الکترونیکی گردید. در این ارتباط استفاده از ابزاری جهت بهره برداری از این خدمات نظیر کارت های خرید، ترمینال های خرید، دستگاه های خودپرداز و کیوسک های اطلاع رسانی متداول شد و مفاهیم نوینی مرتبط با آنها گسترش یافت.

پشتیبانی
دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
 • شهاب 26 مرد 1394 / 11:01 ب.ظ

  سلام.میشه مشخصات منو بر روی این کارتها پی وی سی همراه با عکس بزنید؟ بنده تو شرکت کارمیکنم ومیخوام مشخصات م روی کارت بزنید .هزینه چاپ مشخصات با عکس دراندازه وشکل کارت عابر بانک باهزینه پست چندمیشه؟

  • مدیریت سایت آیویزیت 23 شهر 1394 / 5:22 ب.ظ

   با سلام و احترام

   جهت سفارش یا از طریق ایمیل اقدام نمائید یا با شماره های مجموعه تماس حاصل فرمائید

   با سپاس

ارسال دیدگاه