کارت ویزیت خود را ایجاد و چاپ کنید

طراحی کارت ویزیت

برخورداری از بیزینس کارت برای تمامی مشاغل امتیاز مثبتی محسوب می شود، در واقع این کارت نمایانگر کسب و کار شما است بنابراین باید در طراحی آن نهایت دقت را به کار برد، البته سخت گیری بیش از حد نیز مجاز نیست زیرا ممکن است باعث شلوغ کاری و نتیجه معکوس گردد، در این مقاله با ما همراه باشید با طراحی بیزینس کارت با نرم افزار پابلیشر.

بیزینس کارت خود را طراحی کنید

زمانی که می ‌خواهید کارت کاری خود را طراحی کنید، می‌ توانید روش چاپ خود را انتخاب کنید  مانند رنگ و یا رنگ‌های فرآیند. اگر می‌ خواهید نشریه تان را در یک چاپگر تجاری چاپ کنید  بنابراین می ‌توانید برای هر گونه مسایل چاپ که ممکن است تصمیمات طراحی شما را تحت ‌تاثیر قرار دهند، برنامه‌ریزی کنید، کارت ‌های کسب ‌و کار که شما در پابلیشر طراحی می ‌کنید، می‌تواند روی چاپگر رومیزی شما چاپ شود و یا به یک چاپگر تجاری عرضه شود، بسته به نیازهای شما.

شما ممکن است بخواهید طراحی خود را با یک چاپگر تجاری انتخاب کنید، اگر می ‌خواهید به طور دقیق با یک رنگ خاص تطابق داشته باشید، یا اگر به تعداد زیادی نیاز داشته باشید، یا اگر به هم ‌تراز کردن دقیق و یا حصار نیاز دارید، چاپگرهای تجارتی ماشین ‌آلات پیچیده ای دارند و انواع مقالات، جوهر، جلادهی و گزینه‌ های دیگر را ارایه می‌ دهند.

شما می ‌توانید نتایج خوبی با یک چاپگر رومیزی به دست آورید، استفاده از یک چاپگر رومیزی به شما انعطاف می ‌دهد تا کارت‌ های کسب‌ و کار خود را در هر زمانی تغییر دهید تا متناسب با نیازهای شما باشد، اکثر فروشگاه‌ های زنجیره ‌ای، صفحات کارت را در طیف وسیعی از رنگ‌ها و مقالات تخصصی که دارای طرح ‌های قبل از چاپ هستند، حمل می‌کنند.

مهم نیست که چطور می ‌خواهید کارت ‌های کسب ‌و کار خود را چاپ کنید، به یاد داشته باشید که این عناصر اصلی را در بر داشته باشد:

 • نام و لوگو شرکت تان
 • نام شما
 • آدرس ایمیل و شماره ‌تلفن و شماره فکس
 • نشانی پست الکترونیکی شما
 • نشانی وب سایت شما (نشانی اینترنتی)

ایجاد یک کارت کاری یک طرفه

آسان است که با انتخاب یکی از طرح‌های کارت کاری که شامل انتشارات ناشر می ‌شود، شروع به کار کرد.

یک کارت کسب ‌و کار یک طرفه ایجاد کنید.

برای استفاده از یکی از قالب ‌های نصب ‌شده در پابلیشر، روی File > New کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.

طراحی کارت ویزیت (1)

در کاتالوگ کارت ‌های کسب ‌و کار، تحت الگوهای نصب ‌شده، روی طرحی که می خواهید کلیک کنید.

توجه داشته باشید: اگر می ‌دانید که بر روی یک محصول فرعی خاص چاپ خواهید شد، به بخش تولید کننده خاص بروید و روی محصولی که از آن استفاده می ‌کنید کلیک کنید، اگر محصولی که از آن استفاده می ‌کنید لیست نشده باشد، روش زیر را دنبال کنید.

در سفارشی‌سازی، موارد زیر را انجام دهید:

یک طرح رنگ و طرح قلم انتخاب کنید.

در زیر اطلاعات کسب ‌و کار روی منوی کرکره‌ ای کلیک کرده و روی Create کلیک کنید تا به طور خودکار هر کارت را با همان اطلاعات پر کنید.

در جعبه تبادل اطلاعات کسب ‌و کار جدید، اطلاعات خود را در زمینه ‌های از جمله نام مجموعه اطلاعات کسب ‌و کار وارد کنید.

طراحی کارت ویزیت (4)

اگر یک لوگو دارید، روی  Add logo کلیک کنید.

روی  Save کلیک کنید.

در زیر گزینه‌ ها، موارد زیر را انجام دهید:

یک اندازه صفحه چشم‌انداز یا تصویر را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید یک لوگو را در نظر بگیرید، logo  را چک کنید.

روی Create  کلیک کنید.

در صفحه چاپ انواع کارت، روی بیزینس کارت کلیک کنید، سپس در کاتالوگ روی طرحی که می‌خواهید کلیک کنید، هر گزینه ‌ای را که می خواهید انتخاب کنید مانند طرح رنگ، تنظیم اطلاعات کسب ‌و کار، و یا اینکه می ‌خواهید عکس پرتره یا منظره را اضافه کنید سپس روی Create  کلیک کنید.

برای یک محصول فرعی خاص کارت‌های کسب‌وکار را تنظیم کنید

اگر ورق‌های کارت تجاری را از یک تولید کننده خاص خریداری کنید، می ‌توانید کارت کاری خود را در پابلیشر آماده کنید تا بعد از چاپ، کارتها مطابق با صفحات باشد.

در زبانه طراحی صفحه، روی اندازه کلیک کرده و سپس روی صفحه More Page Sizes کلیک کنید.

طراحی کارت ویزیت (3)

در باکس More preset page sizes ، به بخش بیزینس کارت بروید، تولید کننده خاصی را که می‌خواهید پیدا کنید و سپس روی نام آن کلیک کنید.

توجه: اگر شما نمی توانید تولید کننده خاص خود و یا محصول خاص خود را پیدا کنید، با دقت اندازه کارت را که می‌خواهید آن را چاپ کنید اندازه‌گیری کنید و مطمئن شوید که آن بخش از کارت که روی آن چیزی چاپ نمی‌شود را حذف کنید، روی اندازه صفحه سفارشی کلیک کرده  و بعد از آن ابعاد کارت تجاری را در More preset page sizes سفارشی تایپ کنید،

روی اندازه صفحه مخصوص که می ‌خواهید کلیک کنید، و سپس روی OK کلیک کنید.

قبل از اینکه کارت خود را چاپ کنید، با چند برگه آزمایش ساده تمرین کنید تا مطمئن شوید که بیزینس کارت ‌های شما آنطور که می‌ خواهید چاپ می ‌شوند.

متن خود را اضافه کنید

برای تعویض متن ، روی placeholder کلیک کرده و سپس تایپ کنید .

تغییر اندازه متن

در اغلب موارد، متن به طور خودکار در یک جعبه متنی placeholder  قرار می ‌گیرد، با این حال، شما می ‌توانید به طور دستی اندازه متن را تنظیم کنید.

روی جعبه متن کلیک کنید.

در نوار ابزار جعبه متن اندازه را تنظیم کنید و سپس روی دکمه AutoFit کلیک کنید.

متن را انتخاب کرده  و سپس یک اندازه فونت جدید را از منوی فایل Font – پایین در تب قالب جعبه متن انتخاب کنید.

نکته: در منوی فرمت روی AutoFit کلیک کنید، متن را انتخاب کرده  و سپس یک اندازه فونت جدید را از فهرست اندازه قلم روی نوار ابزار انتخاب کنید.

لوگوی  placeholder را با لوگوی خود عوض کنید.

روی logo placeholder کلیک کنید، مکث کنید و سپس دوباره روی تصویرplaceholder کلیک کنید تا نوار ابزار درج تصویر را نمایش داده شود.

در کادر محاوره ای عکس را اضافه کنید، محلی که لوگو در ان است را جستجو کنید، به محل بروید، و سپس روی تصویر دوبار کلیک کنید، پابلیشر به طور خودکار تصویر را به اندازه مناسب می رساند.

توجه: اگر لوگو را در یک مجموعه اطلاعات تجاری گنجانده اید و شما آن مجموعه اطلاعات کسب‌ و کار را انتخاب کرده ‌اید، لوگو به طور خودکار به پابلیشر جدید اضافه می ‌شود.

ایجاد یک کارت کاری دو طرفه

قسمت پشتی کارت شما یک مکان عالی برای اضافه کردن اطلاعات به مشتریان برای تعامل با شما است، ممکن است بخواهید هر یک از موارد زیر را در بر داشته باشد:

 • نقشه موقعیت بیزینس شما
 • کوپن
 • تخفیف ویژه برای ارجاع
 • شعار شرکت
 • فهرست محصول
 • ترجمه یک طرف به زبان دیگر

اطلاعات را به پشت کارت کاری خود اضافه کنید.

مراحل ایجاد یک کارت کاری یک طرفه را تکمیل کنید.

در صفحات هدایت صفحات، راست – روی صفحه موجود کلیک کرده و صفحه درج را انتخاب کنید.

طراحی کارت ویزیت (2)

نکته: با استفاده از Publisher 2007 یا Publisher 2010 در منوی Insert روی صفحه کلیک کنید.

در کادر محاوره ای Insert Page، پس از صفحه جاری کلیک کنید و سپس هر گزینه ای را که می خواهید انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر طرف دوم کارت شما شعار شرکت را نمایش دهد، ممکن است بخواهید روی ایجاد یک جعبه متن روی صفحه کلیک کنید، اگر طرف دوم شامل یک ترجمه در یک زبان دیگر باشد، ممکن است بخواهید روی Duplicate all objects on pageدر صفحه کلیک کنید تا تمام رنگ ها، گرافیک ها و متن ها در صفحه دوم در دسترس باشند.
متن، تصاویر و سایر اطلاعاتی را که می خواهید در پشت کارت شما ظاهر شود اضافه کنید.
وقتی پشت بیزینس کارت به همان شیوه ای که می خواهید، به نظر می رسد، فایل را ذخیره کنید.

majid fard
ارسال دیدگاه