حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ  و بروشور

+ e1401037955501 استاندارد چاپ طراحی کاتالوگ تعریف کلی و جامع از مجموعه محصولات و خدمات شما در قالب یک پلتفورم چاپی و کاغذی و حتی یک سی دی مالتی مدیا می باشد که یک شرکت برای ارائه توضیحات خدمات و محصولات خود از آن استفاده می نماید.

 كاتالوگ ها بیشتر جهت توضیح و نمایش کلی محصولات و خدمات مورد استفاده قرار میگیرند، البته میتوان کاتالوگ ها را به 2 نوع، کلی و تفسیلی دسته بندی نمود، کاتالوگ های تفسیلی در عین اینکه یک محصول و خدمات را در قالب تصویر به مخاطب نشان می دهند،

توضیحات کاملی را نیز بصورت متنی بهمراه دارند که همواره به عنوان جنرال کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی کاتالوگ همواره یکی از مهم ترین موارد در صنعت تبلیغات می باشد، زیرا هر شرکت یا سازمانی جهت پرزنت خدمات یا محصولات خود نیازمند داشتن یک کاتالوگ کامل و زیبا و در عین حال کارامد می باشد.

 

محاسبه آنلاین قیمت چاپ کاتالوگسایت تخصصی چنچاپ و اپلیکیشن تخصصی محسابه قیمت

 

محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ سایز A4سایت تخصصی چنچاپ و اپلیکیشن تخصصی محسابه قیمت

محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ سایز A5سایت تخصصی چنچاپ و اپلیکیشن تخصصی محسابه قیمت

محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ سایز B5سایت تخصصی چنچاپ و اپلیکیشن تخصصی محسابه قیمت

محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ سایز B4سایت تخصصی چنچاپ و اپلیکیشن تخصصی محسابه قیمت

محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ سایز خشتی بزرگسایت تخصصی چنچاپ و اپلیکیشن تخصصی محسابه قیمت

محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ سایز خشتی کوچکسایت تخصصی چنچاپ و اپلیکیشن تخصصی محسابه قیمت

سایز پراستفاده در چاپ و طراحی کاتالوگ

باتوجه به حجم مطالب و تصاویر مورد استفاده در کاتالوگ محبوب ترین یا پر استفاده ترین سایز در طراجی و چاپ کاتالوگ A4 می باشد. سایز A4 در طراحی و چاپ کاتالوگ و فرم بندی یک روال پرکاربرد و استاندارد می باشد. با توجه به فرم چاپی سایز آ4 و سایز های هم خانواده کمترین میزان پرتی کاغذ را دارد.

مدل پر استفاده دیگر را اصطلاحا لندسکیپ یا افقی می نامند. این مدل از کاتالوگ سایز A4 دارد اما مغز یا شیرازه کار در قسمت عرض کار می باشد. سایز پر استفاده بعدی وزیری و رقعی و خشتی می باشد که به ترتیب میزان استفاده در موقعیت های بدی قرار می گیرند.

چاپ و طراحی کاتالوگ قطع وزیری

 • در گذشته دارای سه اندازهٔ کوچک (به طول و عرض تقریبیِ ۲۱×۱۵ سانتیمتر)، متوسط (۲۴×۱۶) و بزرگ (۳۰×۲۰) بوده‌است.

چاپ و طراحی کاتالوگ قطع رحلی

در ابعادِ بیش از ۲۵×۳۵ سانتیمتر که به انواع کوچک، متوسط، و بزرگ تقسیم می‌شود. این قطع را به این جهت «رحلی» می‌گویند که هنگام خواندن کتابِ دارای قطع رحلی، آن را بر روی چهارپایهٔ چوبی ـ یعنی رحل ـ قرار می‌داده‌اند. قطع مزبور دارای اندازه‌های تقریبیِ زیر است:

 • رحلی کوچک: طول ۴۲، عرض ۲۷ سانتی‌متر،
 • رحلی متوسط: طول ۵۰، عرض ۳۰ سانتی‌متر،
 • رحلی بزرگ: طول ۶۰، عرض ۳۰ سانتی‌متر. عموماً نسخه‌های کتاب‌هایی چون قرآن مجید، مثنوی مولوی، شاهنامهٔ فردوسی که در مجالس و محافل قرائت و خوانده می‌شده، در این قطع بوده‌است.

چاپ و طراحی کاتالوگ قطع خشتی

 • از کهن‌ترین قطع‌های نسخه‌های خطی است به طول و عرض همسان و برابر، به‌شکل مربع، که طول و عرض آن مساوی است و در سده‌های نخستِ تمدن اسلامی بسیار رایج بوده‌است. هم‌اکنون اغلب برای کتاب‌های کودکان استفاده می‌شود؛

سیستم چاپ در تولید کاتالوگ

کاتالوگ رو به صورت دیجیتال و به صورت افست می توانید چاپ کنید. اگر در مورد این دو مورد سیستم چاپ اطلاعی ندارید به صورت مختصر توضیحی کوتاه در رابطه با نحوه چاپ در ادامه خواهیم داد.

مزایای سیستم چاپ دیجیتال کاتالوگ

در چاپ دیجیتال می توانید تیراژ حداقل داشته باشید حتی 1 عدد. در چاپ دیجیتال سرعت آماده سازی بسیار کمتر می باشد چون مراحل پیش تولید از قبیل تهیه زینک و تنظیم اولیه ماشین چاپ و نظارت را نخواهد داشت.

معایب سیستم چاپ دیجیتال کاتالوگ

قیمت چند برابری به نسبت چاپ افست . به صرفه نبودن قیمت در تیراژ های بالا . کیفیت کمتر به نسبت چاپ افست

مزایای سیستم چاپ افست کاتالوگ

به صرفه بودن هزینه تمام شده در چاپ افست. کیفیت بالاتر . سرعت بالا در انجام تیراژ های بالا

معایب سیستم چاپ افست کاتالوگ

محدودیت در حداقل تعداد ( پایه هزینه چاپ در ایران بر مبنای یک دور چاپ محاسبه می شود ) یک دور چاپ ماشین افست 5000 چاپ ورق می باشد. نیاز به آماده سازی اولیه و تهیه زینک.

نکته مهم در انتخاب مناسب یک کاتالوگ

تعداد صفحه مناسب برای چاپ و طراحی کاتالوگ

ابتدا لازم است که شما شناخت کاملی از کاتالوگ و بروشور داشته باشید و فرق این دو را به خوبی متوجه شده باشید ، همه روزه دوستانی با مجموعه ما تماس می گیرند و با در خواست کاتالوگ سوال خود را مطرح می نمایند ولی بعد چند لحظه صحبت متوجه این موضوع می شوند که محصول درخواستی آنها یک تراکت می باشد نه یک کاتالوگ !

طراحی کاتالوگ

شما برای معرفی کلی و اجمالی در رابطه با خدمات و محصولات خود نیاز به یک کاتالوگ دارید، که در آن به شرح خدمات و محصولات خود می پردازید. تفاوت بروشور با کاتالوگ در چیست ؟! بروشور به توضیح کامل از یک محصول یا شرح کامل یک خدمات می پردازد. در بروشور بیشتر توجه به جزئیات می شود. اما در کاتالوگ مهم کلیات یک محصول یا خدمات می باشند.

شما در طراحی کاتالوگ خود نباید روی جلد را به معرفی خدمات یا محصولات خود اختصاص دهید ! کمی سخاوت در طراحی لازمه کار می باشد. پس روی جلد کاتالوگ را به لوگو و شعار خود اختصاص دهید ، پشت جلد کاتالوگ را به آدرس و اطلاعات تماس و حتی می تواند جایگاه سخن آخر اختصاص دهید.

با توجه به میزان حجم اطلاعات خود می توانید یک فهرست ابتدایی داشته باشید. اما در نهایت شما باید یک جلد زیبا و صفحات داخلی مجزا برای کار خود در نظر بگیرید.

 

چاپ و طراحی کاتالوگ

هرچقدر چاپ و طراحی کاتالوگ شما زیبا تر و ترکیب بندی مناسب تری داشته باشد، مخاطب تمایل بیشتری به مطالعه و برگ زدن آن خواهد داشت. یک تجربه شخصی در زمینه طراحی کاتالوگ همیشه این نکته را به من یادآوری میکند که کارنیک کردن همیشه از پرکردن نیست …

پس سعی نکنید همه آنچه که دارید و ندارید را در یک کاتالوگ با تعداد صفحات کم خلاصه کنید… به نسبت مطالب و تصاویر صفحات مجزا در نظر بگیرید از شلوغی بیش از حد بپرهیزید.

5

+ e1401037955501 استاندارد چاپ  کالانما یا کاتالوگ کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود.  در این راهنما بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب توجه می‌شود (بر عکس بروشور که بیشتر به جزئیات و اطلاعات فنی و نحوه استفاده می‌پردازد)

طراحی و چاپ کاتالوگ

+ e1401037955501 استاندارد چاپ بروشور کتابچه و یا راهنمای معرفی جزئیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی دقیق و راهنمایی در استفاده ارائه می‌گردد.  به طور مثال: یک کارخانه دارو سازی برای معرفی محصولات خود کاتالوگ محصولات را (معمولا با برجسته نمایی در تاثیر گذاری) برای پزشک‌ها و داروخانه‌ها ارسال می‌نماید

+ e1401037955501 استاندارد چاپ  در ایران معمولا به اشتباه تمامی راهنما‌هایی را که به صورت کتابچه و یا با کیفیت کاغذ و چاپ مناسب تهیه شده باشند را کاتالوگ می‌نامند و تمامی راهنماهایی را که به صورت یک برگی و یا چند لتی، که با استفاده از کاغذ‌های نازک تر تهیه شده باشند را بدون توجه به محتوای آن بروشور می‌نامند.

تعرفه قیمت چاپ و طراحی کاتالوگ :

چاپ انواع کاتالوگ

حداقل تعداد چاپ کاتالوگ

 • 500 جلد با کیفیت افست

زمان  چاپ کاتالوگ

 • از 3 روز کاری برای چاپ افست – 1 روز کاری برای چاپ دیجیتال

زمان طراحی کاتالوگ

 • از 5 روز کاری

حداقل تعداد صفحات کاتالوگ

 • 4 صفحه با جلد

سایز های استاندارد چاپ کاتالوگ

 • سایز A5
 • سایز A4
 • سایز A3
 • سایز خشتی 19 * 19
 • سایز B5
 • سایز رقعی
 • سایز وزیری
ارسال دیدگاه
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای ارتباط در WhatsApp کلیک نمائید
در کوتاهترین زمان پاسخگوی شما هستیم